Listopad 2013

Užijte si Vánoce

30. listopadu 2013 v 21:01 | Tlapička |  Já a blog
Tak, to jsem vytvořila... Snad se Vám líbí...

Adventní kalendář

30. listopadu 2013 v 20:40 | Tlapička |  Já a blog
Tak, je tu novinka, udělala jsem tu adventní kalendář, každý den=nový obrázek, máte se na co těšit, najdete ho nahoře pod nápisem
"blog založen 22.10.2012". Snad s ním budete spokojeni...

Pečeme cukroví!

30. listopadu 2013 v 20:32 | Tlapička |  .Zima.
Tak, chci Vám říct, že už pečeme cukroví! Už se tak těším na Vánoce! Zatím jsme napekli pracny(ňám!) a perníčky(jo, zdobení!) Budu se snažit dát vám sem fotky nazdobených perníčků...

Mazání Affs

30. listopadu 2013 v 20:29 | Tlapička |  Já a blog
Takže, byla kontrola Affs, takže bylo velké mazání, takhle to dopadlo:
(zelení jsou nadále má Affs, ostatní už nemůžou být v mém Affs...)

Dále si mažu haha9999, protože dala poslední článek v únoru...

Toť vše, užijte si zítra 1.adventní neděli!

Bez psa ani ránu! Když chci se psem do restaurace

30. listopadu 2013 v 15:03 | Tlapička |  Pejsci:)))

Bez psa ani ránu! Když chci se psem i do restaurace.


V dnešní době nás psi doprovází na různá místa. Jezdí s námi na dovolenou, doprovází nás na výletech, chodí s námi na návštěvy. Protože pro pejskaře jsou psi členy rodiny, stává se mnohem častěji, že si berou své mazlíčky s sebou i do restaurací. Ne v každé restauraci však psího hosta však hosta přivítají s otevřenou náručí.

Může pes do restaurace?

Pes se smí v restauraci nebo hospodě nacházet v odbytné části - to je část, kde se nachází hosté. Psovi nesmí být dovolen vstup do kuchyně (tato část se nazývá zázemí), za to může majitel dostat pokutu od hygienické kontroly. Pobyt psa v odbytné části restaurace není přestupkem, a provozovateli za to nehrozí pokuta. Je proto jen na rozhodnutí majitele, zda povolí vstup hosta i s jeho psem.

Chování majitele a jeho psa v restauraci

I když restaurace nemá na dveřích značku, že se psem do restaurace nesmíte, je i tak vhodné se při příchodu zeptat, zda pes s vámi do restaurace může. Důležité je navštěvovat restaurace se psem, který je vychovaný. Poslechne na slovo, vydrží sedět u stolu, neotravuje ostatní hosty štěkáním, kňučením. Určitě by měl majitel psa uvázat ke stolu nebo držet vodítko, aby zamezil jeho pohybu po místnosti a předešel tak nepříjemnostem. Ne každý člověk má rád psy, ale ani milovníku zvířat nemusí být příjemné, když mu v restauraci začne cizí pes nahlížet do talíře. Je dobré, aby pes nezapáchal.
Je možné, že vás obsluha se psem do restaurace nepustí i přesto, že na dveřích značku zákazu vstupu se psem nemají. Ani v tomto případě nemáte právo se vstupu domáhat a dohadovat se.

Chování obsluhy vůči hostu se psem
Když vás obsluha do restaurace pustí, určitě by vám potom neměla nepříjemným vystupováním dávat najevo, že je vaše přítomnost otravuje. Ve většině případů se však setkáte s příjemným vystupováním a chováním číšníků i vůči návštěvníkům se psy. V mnoha restauracích mají dnes přichystané misky s vodou. Na některých zahrádkách jsou misky během léta umístěny automaticky a během dne do nich zaměstnanci doplňují vodu. Je vhodné, aby se před podáním misky s vodou zeptala obsluha, zda majitel dovolí, aby byla psovi miska s vodou nabídnuta.

Pomoc při hledání vhodné restaurace

V dnešní době je velké množství restaurací, cukráren a kaváren, kam je možné zajít a mít s sebou psa. Existuje množství serverů, které udávají i informaci o tom, zda restaurace umožňuje vstup se psem. Zjistěte si své možnosti předem, ušetříte tak svůj čas a plány vám nepokazí odmítnutí v restauraci nebo jiném zařízení.

Pes v restauraci v jiných zemích

Stejně jako vznikají psí hotely, v mnoha zemích na světě vznikají restaurace, které se označují jako "dog friendly". Jsou to restaurace, kam můžete přijít se svým psem a v některých dokonce nabízí pochoutky pro vaše čtyřnohé kamarády. Například ve Spojených státech většina "dog friendly" restaurací umožňuje vstup se psem pouze na zahrádku. Velmi přívětiví ke psům v restauraci jsou také Němci. Pokud s pejskem jedete do zahraničí, zjistěte si předem, jestli je v okolí restaurace, kam se psem můžete. Vždy je lepší si zavolat a informovat se.

Autorka: Klára Adamová
Zdroj: hafici.cz

Obrázek měsíce leden

29. listopadu 2013 v 17:29 | Tlapička |  Obrázky měsíce
Takže, hlasování pro obrázek měsíce byly jen 2 HLASY! Vyhrál pejsek níže uvedený, chtěla bych vás poprosit, abyste hlasovali trochu více, jak mám rozhodovat mezi asi 8 obrázky, když hlasovaly jen 2 osoby?!?
Vítěz obrázku měsíce za měsíc prosinec:
Tak, pro něj hlasovala jen Musawinxclub a druhý hlas byl od Lilinky, Musawinxclub dala komentář jako prvn, tak jsem uznala pouze její...
A teď nabídka, do komentářů mi napište obrázek pejska, kterého chcete vidět jako obrázek měsíce pro leden...

Tak kdo je Váš favorit?

Spravený dess od Cicatamy

29. listopadu 2013 v 17:07 | Tlapička
Takže, jak jsem předtím měla ten dess i s tím nápisem, tak teď ho tam už nemám... Spravila mi ho Cicatamy. Díky moc!
Takhle nějak teď vypadá...

Jsem ve škole

26. listopadu 2013 v 12:45 | Tlapička |  Já a blog
Posílám pozdrav ze školy! Máme poslední minuty a pak končíme, máme ájinu(angličtinu) a teď si můžeme min dělat co chcem! Máte štěstí, ti, co jste nemocní nebo nemáte školu a můžete být doma!!!

Pejsek a šneček

25. listopadu 2013 v 20:02 | Tlapička
Tak, tady je takový vtipný obrázek pejska a šnečka, tímto se vám opět omlouvám, že nepřidávám moc články, protože učení je opravdu hodně...

Už zase nový dess!

22. listopadu 2013 v 19:30 | Tlapička |  Já a blog
Tak, já vím, pořád nové dessy, ale tenhle tu zůstane asi dost dlouho, až na ten nápis, kde jsem to udělala... Ten mě teda štve... Tak, aspoň už není tak crazy!
Název: Winter is here
Doba výroby:30min
Spokojenost:80%