Duben 2013

Soutěž-nejhezčí pes 2013-2.kolo

21. dubna 2013 v 20:26 | Tlapička |  Soutěže
Takže... je tu druhé kolo soutěže o nejhezčího pejska na mém blogu... vypadl pejsek č. 1, škoda, ale někdo to být musí..... Tak hlasujte dole v anketě, komenty neplatí! A hlasujte pro toho, který má vypadnout z kola ven.

Obrázky

19. dubna 2013 v 15:10 | Tlapička |  Pejsci:)))
Jaký pejsek se Vám líbí více? pište do komentářů...

Blížíme se k tisícovce!!!

18. dubna 2013 v 15:19 | Tlapička |  Já a blog

Blížíme se k návštěvnosti 1 000! za jeden den zde chodí až 30 návštěvníků... Děkuji a choďte dál ať můžeme oslavovat! :)

TOPlist

Psí jména 2

17. dubna 2013 v 16:05 | Tlapička |  Pejsci:)))

Psí jména: klasická i vtipná, pro elegány i voříšky

Pes je věrným průvodcem člověka již 15 000 let. Šelma, která se k němu dobrovolně přidala, pomáhala s lovem, střežila před nebezpečím. Možná již od počátku lidé psům dávali jména. Bez čtyřnohého přítele si mnozí z nás nedovedou život představit ani dnes. A přemýšlíme, jak své parťáky pojmenovat.
Pes, nejčastěji chované společenské zvíře, je pro mnoho lidí nenahraditelným přítelem, často i pomocníkem. Na samém počátku radostné události, jakým je přinesení štěňátka domů, pro něj vybírají to nejhezčí jméno. Nabízíme inspiraci k příjemnému hledání...

Vybírání jména pro psa je zábava

Při pojmenování psa je skvělé to, že můžete pustit uzdu svojí fantazii. Ostatní psi se mu nikdy nebudou smát proto, že je takové či makové, a ani jemu samotnému na jeho znění nezáleží. Důležité je, že ho jménem oslovuje jeho pán, a to s náklonností v hlase. Z tónu hlasu psi vycítí všechno...
Dášeňka

Jména, přezdívky, zdrobnělinky

Klasikou mezi populárními psími jméne je nyní Max, Ben, Rony, Rex, Andie, Jessie. Dalo by se říci, že tato jména přebrala štafetu Azora, Alíka a Ťapky. Ale čtyřnozí chlupáči nesou i nespočetné množství jiných jmen, často velmi originálních. Jetelinka, Šediváček, Rozinka, Ušák, Noemi, Žofinka, to je jenom zlomek z nekonečna jmen a přezdívek (která někdy v reálu nahrazují příliš vznešená jména čistokrevných psů ze znamenitých rodů). Mohou být inspirována vzhledem či povahou štěněte, čímkoli, co máte rádi. Můžete vytvořit zcela nové, libozvučné slovo-jméno.
Fenky také dostávají jména podle květin - Fialka, Azalka, Sedmikráska, Růženka, ...oblíbené jsou také pamlsky, jako Piškotka, Laskonka. Mezi originálními psími jmény je stále oblíbenější Pluto, Bedřich, Yogi, Lucius, Yuno, Pirát či Jonáš.
i
Důležité je, abyste zpočátku na psa volali jménem stále stejným, nebo s velmi malými obměnami. Časem pes slyší i na více podob jména, pokud mají stejný základ.
Téměř jakékoli jméno lze pozměňovat a zdrobňovat, a tak na Bena, nositele klasického, jednoduchého jména, mohou jeho páníčci volat: Benny, Benoušku, Beníku, Beňulko, Bendulíčeku, Bendulíne, Beňulo, Beňochu, Béno, Benďo…
Tři a pes

Psi podle abecedy

Zatímco u voříšků a psů "bez papírů" můžete pustit fantazii uzdu zcela, oficiální jména psů s původem se tradičně řídí v počátečním písmeni pořadí vrhu. Jména štěňat z prvního vrhu začínají na A, z vrhu druhého na B a tak dále. Ale i přes toto omezení zůstávají stovky jmen. Z nich jsme vybrali ty nejoblíbenější, nejzajímavější a nejlibozvučnější.

Psí jména s počátečním písmenem A

Aaron, Abel, Abigail, Abra, Abraham, Actie, Ada, Adalie, Adelaide, Adi, Adler, Adonis, Afra, Agatha, Agnes, Aida, Aja, Aki, Aladin, Alba, Alfred, Ali, Alissa, Alma, Alvin, Ameli, Ami, Anco, Anda, Andi, Andras, Anet, Anja, Annabel, Apollo, Argo, Arik, Arka, Azor

Psí jména s počátečním písmenem B

Babes, Baffi, Baja, Bajar, Bajka, Bajo, Bak, Balda, Bambi, Banja, Barabas, Barco, Bard, Barka, Bart, Basia, Batie, Bea, Beatrice, Beau, Bebe, Béďa, Bella, Bello, Běla, Ben, Bengi, Benja, Benjamin, Benka, Bente, Beppie, Beppo, Berix, Berry, Bert, Berta, Bes, Bia, Bianca, Bianco, Bibi, Beta, Binka, Bjorn, Blanca, Blues, Boa, Bobik, Bobo, Bogie, Bojar, Bona, Bondie, Bonie, Bordo, Boski, Branja, Brea, Bria, Brigit, Brit, Brita, Brok, Brona, Bubi, Buffi, Buk, Buko, Buto, Byron, Byrt

Psí jména s počátečním písmenem C

Cadia, Cado, Cai, Caissa, Cala, Caleb, Cali, Calisto, Cameo, Canja, Cano, Canto, Car, Caren, Carin, Carla, Carlos, Caro, Carol, Casa, Casanova, Cassi, Catja, Cazan, Ceasar, Cecilka, Ceder, Celia, Cent, Ciala, Ciao, Cicco, Cimo, Cimon, Cina, Cinja, Cinnamon, Cio, Ciola, Ciro, Cisco, Cito, Clara, Clea, Clementine, Cleo, Clou, Cloudy, Coco, Coni, Cord, Cori, Corina, Cypress, Cyrano

Psí jména s počátečním písmenem D

Daco, Daika, Daiko, Daja, Dajou, Dali, Dalia, Danja, Dante, Daphne, Dar, Dara
Dargo, Dark, Darka, Daro, Dasty, Dasy, Daus, Davos, Daya, Damien, Dealta, Debbi Debora, Deja, Delma, Delphi, Denny, Dera, Derk, Derko, Dery, Desdemona, Desy, Deus Devon, Dew, Dia, Dico, Digo, Dinah, Dini, Dita, Dixy, Djin, Djuna, Dobro, Dolfi, Dolly, Domingo, Don, Dona, Donja, Donka, Dora, Doris, Dorka, Draco, Dula Duna, Dustin, Dyna
jezevčík karel

Jezevčík Karel

Vznikla již řada psích kalendářů. Ale zalistovat můžete klidně i v tom našem, lidském. Ostatně po ulicích chodí několik jezevčíků jménem Karel. Možná inspirace seriálem Arabela, kde Rumburak proměnil v jezevčíka pana Majera (v podání skvělého pana Menšíka). V rodině Majerových se tak kromě Punťy náhle objevil i mluvící jezevčík Karel. Jeho přemýšlivý syn se ptal maminky, jestli tedy bude táta jíst u nás u stolu, nebo s Punťou z misky?
Psi i fenky mohou mít stejná jména, jako lidé, a sluší jim, jen se občas v parku otočí i dvounohý nositel téhož jména... kdoví, třeba si také přiběhne pro pamlsek či pohlazení?
Autor Jana Bucharová.

Jméno pro psa

17. dubna 2013 v 15:55 | Tlapička |  Pejsci:)))

Jméno pro psa

1910ij45d8zaa9
V psím kalendáři najdete spoustu jmen. Pejskovi kromě jména můžete dá i různé přezdívky podle jeho temperamentu a oblíbené činnosti. Stačí ho jen bedlivě sledovat. Je velmi těžké vybrat jenom jedno jméno. Psí jména jsou velmi krásná. Rozhodněte se správně.

Podle vzhledu a temperamentu

Někteří majitelé dávají psí jména podle vzhledu pejsků. Pokud je Váš pejsek rošťácky flekatý můžete ho jednoduše pojmenovat Flíček. Pokud je mrštný dejte jméno Rychlík. Oblíbené je i jméno Ťapka.

Slavní pejsci

A potom samozřejmě následuje plejáda slavných filmových a televizních psů. Jen si vzpomeňte na Rexe, Lassie nebo Bennyho. Je jich víc než dost. I odtud může plynout Vaše inspirace.

Výstižné jméno

Pejsek se musí naučit slyšet na své jméno. Volte proto i s přihlédnutím k této skutečnosti. Nejlepší je výstižné, jednoduché a krátké jméno. Musí být snadno zapamatovatelné. Vhodná jsou psí jména, která nemají více než dvě slabiky.
Originalita a jedinečnost
Jak jsme již řekli, fantazii se meze nekladou. Psí jména mohou být velmi kreativní a nevšední. Originalita je trendy. V kurzu jsou zajímavá i neobvyklá jména.

Tradiční Ťapka a Haryk

Psí jména mohou být velmi odlišná od těch lidských. Zde můžeme o trochu více popustit uzdu fantazie, než například u výběru jména pro miminko. Mezi tradiční a velmi populární jména patří Azor, Ťapka, Rex, Haryk, Ferda, Beník, Rek, Blesk, Čert, Mikeš, Péťa, Špunt, Adélka, Bobina, Kiki, Hary, Míša, Asta, Rita, Katy, Krikri a mnohá a mnohá další.

Jméno pro pořádného hafana

Na výběr je z velkého množství. V nabídce jsou holčičí psí jména i klučičí psí jména. Pejskovi můžete nechat ušít i psí obleček s jeho vyšitým jménem. Bude králem ulice. Vyberte šmrncovní jméno pro Vašeho hafana. Jméno vybíráte pejskovi na celý život. Vyplatí se rozvaha. I z malého roztomilého štěňátka může vyrůst velký pes. Myslete i na tuto skutečnost. Jméno, které je roztomilé pro malé štěňátko, už není tak pěkné pro dospělého psa.

Bára a Filip nejoblíbenější

Dle průzkumů veřejného mínění nejčastěji dáváme psí jména Bára a Filip. Tyto dvě jména jsou nejfrekventovanější a nejpoužívanější. I všude ve světě mají své žebříčky oblíbenosti psích jmen. Tak například v Japonsku jsou populární následující psí jména: Choco, Momo (broskev) nebo Marron (francouzský kaštan) a také Sakura (třešňový květ). Psí miláčci jsou vítanými společníky po celém světě.

Lucinka a Terezka

Pří výběru psího jména se doporučuje, aby obsahovalo některé z následujících písmenek: S, G, R, Č a nebo X. Nemělo by být příliš dlouhé a musí se dobře zkracovat. Lidé se nejčastěji inspirují i v lidském kalendáři. Fenky můžete pojmenovat také oblíbenými jmény Lucinka a Terezka. Pro pejsky existují i oblíbená psí jména Hektor a Baron.

Legendární Dášenka

Nápady se berou i z knížek. Jen si vzpomeňte na Čapkovu Dášenku. Foxtériéra se přímo nabízí pojmenovat tímto krásným jménem. Oblíbená jsou i psí jména Rony a Dan nebo Bety, Sára a Peggy. Populární je také Dundee.

Psi s původem

Pokud mají psi svůj původ, je jejich jméno takzvaně vázané. Dávají se jména se stejným počátečním jménem nebo písmenem matky. Hodně se používají i anglická a cizí psí jména.

Rozumíte psí řeči?

Až vyberete pejskovi jeho jméno, musíte ho naučit, aby na svou přezdívku slyšel. Bude Vám rozumět. Ale rozumíte Vy svému pejskovi? Dáme Vám pár rad a tipů. Váš pejsek je sice němá tvář, ale i přesto má svou vlastní řeč, zvuky a gesta. Pokud například vrtí ocáskem, tak to znamená, že je spokojený a chce s Vámi navázat kontakt. Pokud má ocas mezi nohama, cítí se ohrožen. Pokud leží rozverně na boku a zadní nohu má zvednutou, tak chce podrbat na bříšku. Když Vás bude olizovat, je to láskyplný výraz citu a oddanosti.
Zdroj: paraplycko.blog.cz

Optický klam

15. dubna 2013 v 15:50 | Tlapička |  Já a blog